Dbaj o swoje oczy!

Jak pomóc zmęczonym oczom?

Ten problem dotyka przede wszystkim tych, którzy sporo czasu spędzają nad dokumentami oraz przed komputerem. Zmęczone oczy są częstą przyczyną obniżonego samopoczucia i bólów głowy, a problemy ze wzrokiem mogą poważnie utrudniać dalszą pracę. Czy można jakoś wspomóc zmęczone oczy? Jakie środki mogą przynieść ulgę?
Jednym z najskuteczniejszych sposobów na problemy związane z takim zmęczeniem jest krótka przerwa, w trakcie której oczy mogą odpocząć. Pomocne jest również częste mruganie – to proste ćwiczenie nie tylko pozwala rozluźnić mięśnie, ale i nawilżyć zmęczone oczy. Ulgę może też przynieść zamknięcie oczu na kilka sekund. Skutecznym sposobem na zmęczone oczy jest również okład z plasterków świeżego ogórka.
Osoby pracujące przed komputerem, w trosce o swój wzrok, powinny zadbać o swe stanowisko pracy. Z pewnością ogromne znaczenie ma ustawienie odpowiedniego kontrastu monitora oraz dostosowanie wysokości krzesła w taki sposób, by na monitor patrzeć nieco z góry. Ważne jest też zadbanie o to, by obraz na monitorze był wyraźny. W tym pomóc może regularne oczyszczanie go z kurzu i drobnych zanieczyszczeń. Warto też zainwestować w monitor LCD, który jest mniej męczący dla ludzkiego oka.

Najważniejszą rzeczą przy wadzie wzroku jest dbanie o jego prawidłową korekcję. W tym celu polecamy produkty firmy Vision Express:


CZYTAJ WIĘCEJ

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

NAJNOWSZE

0
Would love your thoughts, please comment.x