Centralny Port Lotniczy projektem cywilizacyjnym

0
1435
Centralny Port Lotniczy

Po raz pierwszy o CPL usłyszeliśmy już w roku 2003, choć wówczas temat jego budowy szybko upadł. Następnie temat powrócił po dekadzie w związku z przekonaniem, że w roku 2020 lotnisko Chopina starci swoją przepustowość. Informacje te nie zostały jednak potwierdzone, co nie oznacza, że Centralny Port Lotniczy nie powstanie. Można być pewnym raczej tego, że taka inwestycja niebawem ruszy, a wielkim jej zwolennikiem jest obecnie rządząca partia.

CPL z punktu widzenia Beaty Szydło

Tego samego zadania jest również obecna premier naszego kraju, Beata Szydło. Według jej jest to projekt cywilizacyjny, który będzie miał pozytywny wpływ na polską gospodarkę. Dzięki takiej inwestycji nasz kraj stanie się punktem centralnym Europy.

Realizacja w 2-3 lata

Nie wiemy jeszcze, kiedy ruszy ta inwestycja, choć jeśli do tego dojdzie, realizacja tego przedsięwzięcia może być ekspresowa. Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski informował już bowiem po powrocie z Chin, że tamtejsze firmy są w wielkim stopniu zainteresowane realizacją tego projektu. Wówczas Centralny Port Lotniczy powstać mógłby nawet w ciągu 2-3 lat.