DWCAR instruuje jak krok po kroku pozbyć się samochodu.

Co zrobić, gdy w naszym posiadaniu znajduje się samochód powypadkowy lub naprawa, którego znacznie przewyższa wartość samochodu? Każdy świadomy i odpowiedzialny kierowca nie pozostawi wraku pojazdu w przypadkowym miejscu, ściągając tym samym na siebie wiele niepożądanych konsekwencji. Co należy zrobić, aby pojazd nie niszczał, gdy jego naprawa lub sprzedaż nie jest już możliwa i opłacalna? Jedną z możliwości jest kasacja samochodów. Pomoże to rozprawić się problemem, szybko i zgodnie z obowiązującym prawem.

Jedną z najistotniejszych kwestii, które interesują posiadacza niesprawnego pojazdu jest zaprzestanie opłacania ubezpieczenia. Nawet już nieeksploatowane auto, nadal musi posiadać aktualne ubezpieczenie. Aby zlikwidować polisę należy doprowadzić do złomowania auta. DWCAR przypomina właścicielom, że do rozwiązania umowy z ubezpieczycielem konieczne jest wyrejestrowanie samochodu, a to jest możliwe dopiero wówczas, gdy właściciel lub właściciele wejdą w posiadanie kompletu ważnych dokumentów po dokonaniu czynności, jaką jest złomowanie aut. Grodzisk Wielkopolski uczula, aby wszystkich czynności dokonywać osobiście. Dotyczy to przekazania do procedury, jaką jest złomowanie aut. Wolsztyn, Legnica czy Grodzisk Wielkopolski taki pojazd przyjmą tylko i wyłącznie od właściciela legitymującego się ważnym dowodem osobistym. Taka sama procedura obowiązuje w urzędzie komunikacji, w którym właściciel dokona wyrejestrowania po uprzednio sfinalizowanej kasacji samochodu.

Legnica, Wolsztyn czy Grodzisk Wielkopolski to miasta, w których od lat funkcjonuje firma Złomowanie Pawlak ciesząca się nienaganną opinia. Każdy klient traktowany jest indywidualnie, a co najważniejsze w pełni profesjonalnie i uczciwie. Firma prowadzi również skup aut. Wolsztyn w pełni profesjonalnie i uczciwie doradzi, co dla klienta jest bardziej opłacalne i która z formalności zajmie mniej drogocennego czasu. Pozostając przy dokonaniu postępowania, jakim jest złomowanie aut, Grodzisk Wielkopolski przekazuje klientowi unieważnione tablice rejestracyjne, unieważniony dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, o ile ta wcześniej została wydana. Przekazuje również oświadczenie o unieważnieniu wyżej wymienionych przedmiotów i dokumentów oraz oświadczenie, w którym potwierdza fakt dokonania złomowania auta. Były właściciel pojazdu z otrzymanym kompletem dokumentów w ciągu 30 dni musi wyrejestrować samochód we właściwym wydziale komunikacji, czyli takim, w którym po raz ostatni była dokonana rejestracja pojazdu.

Ostatnim etapem jest zgłoszenie wyrejestrowanego pojazdu do firmy ubezpieczeniowej. Dzięki temu nie zostanie naliczona wysokość składki na kolejny przypadający okres. W niektórych przypadkach możliwe jest również odzyskanie części składki ubezpieczeniowej, która jest liczona od dnia złomowania pojazdu do dnia końca terminu trwającego ubezpieczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

NAJNOWSZE

0
Would love your thoughts, please comment.x